BİLGİ VE KAVRAM YANILGILARI AJANDASI

bilgi ve kavram yanılgısı ajandası
BİLGİ VE KAVRAM YANILGILARI AJANDASI NEDİR?

Sevgili öğrenciler, ders çalışırken konu anlatım kitaplarımız ya da ders defterlerimiz vardı, değil mi? Buralara bilmediklerimizi yazmıştık. Ancak zamanla yeni şeyler öğrenmeye başladık. Özellikle de denemelerden ve soru çözümlerinden birçok şeyler öğrendik.

Bazı öğrenciler bu yeni öğrendiği bilgi ve yorumları sorular halinde yazarak bazıları ise soruları kesip, defterlere yapıştırarak ilerlediler. Ancak her soruyu yapıştırmak hem zahmetli hem işlevsizdi.

Sizler bu ajanda ile yeni öğrendiğiniz bilgileri, sorulardan alacağınız yorumları ders ders ayrılmış bölümlere yazabilirsiniz. Sınavlara girmeden öncede bu bilgi ve yorumları tekrar çalışıp başarılarınızı artırabiliriz.

NASIL KULLANILIR ?

Her bölümün arkasında yer alan kavram yanılgıları kısmında ise, sizin yanlış bildiğiniz ve bunu değiştirmekte zorlandığınız bilgi ve yorumları yazarak karşısına doğruları yazmak suretiyle de neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğrenip, beynimize işleyeceğiz. Biliyoruz ki aynı soru tipini ya da aynı yorum yanlışını defalarca yapabiliyoruz. Doğrusu ve yanlışı belirtildiğinde ise kısa zamanda bu hatalarımızı bitirebiliriz.

bilgi ve kavram yanılgısı ajandası

akıllı koç'a

ŞİMDİ ÜYE OLUN

HEMEN KULLANMAYA BAŞLAYIN.